Nie Kupuj więcej ubrań. Kupuj Lepsze Ubrania.
Naprawdę. Czy masz świadomość tego, że statystycznie korzystasz z mniej niż połowy rzeczy, które masz w szafie? Nie potrzebujesz wielu ubrań. Potrzebujesz lepszych ubrań.

Ubranie powinno starczyć na dłużej niż jeden sezon.
Czytaj metki, pytaj o materiały, sposób i kraj ich produkcji. Stosuj dokładnie te same zasady, z których korzystasz kupując jedzenie. Dokładnie tak.

Pomyśl o tych, którzy pracują przy masowej produkcji odzieży, o ich zdrowiu, o środowisku. Pamiętaj, że nikt nie ma prawa zmusić nas do niczego. Ale wiemy, że każdy z nas dysponuje bardzo silnym narzędziem – możliwością wyboru. Więc wybierzmy. Wybierzmy tak, żeby czuć się dobrze.

Poznaj osobiście projektanta, u którego robisz zakupy.
Wpadnij na targi, do butiku, wyślij maila, skomentuj na facebooku, porozmawiaj o projektach i jego pracy. Od razu zobaczysz, dlaczego warto zawiązać z nim relację.

Zapłać więcej za ubranie, buty, czy biżuterię.
Slow Fashion zawsze będzie droższy od masowej produkcji. Rozumiemy, że każdy liczy pieniądze, ale mamy propozycję – zacznij od prostej i łatwej decyzji. Kup jedną rzecz od polskiego projektanta. Przekonasz się, że warto w nią zainwestować.

Nie pozbywaj się starych ubrań.
Napraw, wykorzystaj je do stworzenia nowej rzeczy, lub przekaż dalej. Wymiana z przyjaciółmi może owocować w nowe elementy garderoby. Przekazanie na cele charytatywne da drugie życie ubraniom.

Ogranicz pranie.
Pamiętaj, że wszelkie detergenty oraz woda, poza oczyszczaniem tkanin mogą je uszkadzać. Rzadsze pranie sprawi, że Twoje ubrania dłużej utrzymają kolor i kształt. Nie wspominając o aspekcie ekologicznym.

Poznaj siebie.
Zastanów się nad swoim stylem, nad swoimi potrzebami. W czymś się dobrze czujesz, w czym lepiej wyglądasz. Spróbuj stworzyć swój własny, prywatny katalog ubrań dla siebie. Unikniesz w ten sposób nietrafionych zakupów i rozczarowań. Twoje decyzje będą przemyślane i mądre.

Unikaj wyprzedaży.
Często kupujemy coś tylko ze względu na cenę, a potem tego zwyczajnie nie nosimy. Lepiej zrobić sobie listę zakupów i dołożyć na coś, czego faktycznie potrzebujemy.

Porządkuj szafę.
Dwa razy do roku. Serio. Nie miej sentymentów. Posegreguj rzeczy zgodnie z przeznaczeniem i porą roku. Pozbądź się rzeczy, z których nie korzystasz od miesięcy. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na codziennym dopasowaniu odpowiednich elementów garderoby.

#SlowFashion
#KupujLepszeUbrania